Žlté karty 18 min. Poláček Peter
  Žlté karty 75 min. Káčer Peter

Popis zápasu:
V derby sme napokon podľahli na žeravej Motešickej pôde

Derby ako remeň, aj takto by sa dal charakterizovať zápas v Motešiciach. Domáci nastúpili s čiernymi páskami a úvodnou minútou ticha si pripomenuli svojho zosnulého hráča Poláčka, ktorý podľahol ťažkej chorobe. Ticho pred búrkou, aj toto platilo o stretnutí najtradičnejších rivalov. Hosťujúci Tatran sa už v 12. minúte ujal vedenia v podaní Kňazeho. Vyzeralo to na raketový nástup hostí, žiaľ nebolo tomu tak. Po ľavom krídle potiahol loptu Obranec, a sebavedomou strelou z ťažkého uhla prekonal Mokráňa v bráne hostí. Prvý polčas domáci trápili Bobot, až v prieniku si neudržal nervy stopér hostí Kňaze a veľmi okato fauloval v pokutovom území. Rozhodca bez najmenšieho zaváhania ukázal na biely bod, a tak Antalovič posunul Motešice do najtesnejšieho vedenia v zápase. V úvode druhého polčasu sa mužstvá predviedli relatívne vlažnou hrou, až prišla 75. minúta, v ktorej Káčer za hostí vyrovnal na 2:2. Tento gól naštartoval Bobot k veľkému ofenzívnemu tlaku, ktorý aj napriek obrovským šanciam nedokázali hostia pretaviť do gólovej koncovky. Nedáš, dostaneš, táto stará okrídlená pravda sa naplno potvrdila aj v tomto zápase. Prišla 86. minúta a Obranec definitívne pochoval nádeje Tatranu na víťazstvo v zápase.
Rozhodoval: Dohál