Popis zápasu:

Oslava postupu
Show gallery Zobraziť galériu

Posledné domáce víťazstvo prinieslo Tatranu vytúžený postup

V netradičnom hracom dni, v sobotu sa na bobotskom ihrisku hralo v predposlednom kole súťaže farské derby. Od úvodných sekúnd domáci diktovali tempo zápasu a prakticky Horňany k ničomu nepustili. Tatran Bobot neustále svojimi vyloženými šancami atakoval bránku hostí, pričom chýbal už iba čriepok toho povestného šťastia. V 30. minúte domáci založili opäť jednu svoju útočnú šancu a do finálnej prihrávky vysunuli Petra Poláčka, ktorého v pokutovom území nedovolene zastavila obrana hostí. Rozhodca bez váhania ukázal na biely bod, z ktorého sa Peter Poláček nemýlil a Tatran sa tak ujal vedenia v zápase. Už o päť minút sa obdobne predieral cez obranu hostí Mário Kollár a rovnako bol nedovolene prerušený vo svojom ofenzívnom ťažení. Tentoraz si postavil loptu na biely bod domáci kapitán Juraj Kňaze a rutinérsky skóroval. Bobot hru jasne kontroloval a neomylne smeroval k svojmu víťazstvu. Po prestávke sa obraz hry nijako podstatne nezmenil a domáci si už iba profesorsky udržiavali svoj náskok a temer pravidelne skúšali svoje strelecké šťastie. Veľmi peknou futbalovou akciou sa blysli domáci dve minúty pred koncom riadneho hracieho času keď efektne zakončoval do súperovej bránky Zlatko Čerňanský.
Tatran Bobot zvíťazil a hráči zostali spolu čakať na trávniku na správy z Motešíc, kde prebiehali posledné minúty zápasu druhého Omšenia s Motešicami s nerozhodným výsledkom 1:1. O pár sekúnd po oznámení, že Omšenie iba remizovalo, eruptovala v tábore domácich obrovská radosť. V Motešiciach sa nevyhráva ľahko, čo sme pocítili na vlastnej koži (prehra 1:0) a obdobne trpkú skúsenosť si z tadiaľ odniesli aj hráči Omšenia. Tatran Bobot sa týmito dvoma výsledkami stal jednoznačne víťazom III. triedy Sever a postúpil do vyššej súťaže.
Zostava Tatranu: Petrek M., Káčer P., Kňaze J., Galko B., Čerňanský Z., Sokolík D., Čerňanský D., Masár M., Jonis L., Poláček P., Kollár M. (Sulčan M., Klamár M.)
Góly: Poláček Peter, Kňaze Juraj, Čerňanský Zlatko
Rozhodoval: Hruda (Tarabus)